دومین نامه رهبر انقلاب به جوانان اروپا لحظاتی پیش منتشر شد
1394/09/09

کمتر از یک سال پیش در دوم بهمن سال 93 در پی حوادث فرانسه و انتشار تصاویر توهین آمیز به مقدسات اسلامی در یک نشریه فرانسوی، و تشدید جریان ضد اسلامی و اسلام هراسی از سوی مقامات و رسانه‌های غربی، حضرت آیت الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی، نامه مهمی خطاب به جوانان در اروپا و امریکای شمالی مرقوم کردند.

در همین راستا دومین نامه رهبر انقلاب به جوانان اروپا لحظاتی پیش منتشر شد.این نامه با اشاره به قضیه تروریستی اخیر در فرانسه و کشورهای دیگری مانند عراق و فلسطین نقش داعش را مورد اشاره قرار داده و با محتوایی مبنی بر تاکید بر اسلام واقعی، معرفی دین اسلام به عنوان دین دوستی، ضرورت دوری از خشونت، شناخت منشا خشونت و ... لحظاتی پیش منتشر شد.

نامه دوم رهبر انقلاب خطاب به جوانان غربی منتشر شد

این نامه با عنوان«امروز تروریسم نگرانی مشترک ماست» تاکید دارد که آمریکایی‌ها حتی به اروپایی‌ها نیز رحم نخواهند کرد.رهبر معظم انقلاب اسلامی دربخشی از این پیام تاکید کردند که برای من تأسف‌باراست که چنین رویدادی بستر سخن را بسازد، اما واقعیت این است که اگر مسائل دردناک زمینه‌ای برای چاره اندیشی و محملی برای هم فکری فراهم نکند، خسارت دوچندان خواهد شد. رنج هر انسانی درهرنقطه از جهان به خودی خود برای هم‌نوعان اندوه‌باراست.
متن نامه به صورت تصویری و اینفوگرافی در بخش پایین قابل دانلود می باشد.